X

Najnowsze aktualności

Ze strony Sprzedam Mieszanie
Sprzedaż mieszkania z długiem - porady
01.11.2023

Jak sprzedać zadłużone mieszkanie?

Sprzedaż zadłużonego mieszkania może wydawać się skomplikowanym procesem, który wymaga nie tylko zrozumienia prawnych aspektów, ale także umiejętności negocjacyjnych i marketingowych. W tym artykule, jako ekspert w dziedzinie nieruchomości, podzielę się z Wami moją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc Wam sprawnie przeprowadzić ten proces. Omówimy różne opcje, które warto rozważyć, zanim zdecydujemy się na sprzedaż, a także kroki, które należy podjąć przed rozpoczęciem procesu sprzedaży. Przyjrzymy się również prawnej stronie sprzedaży mieszkania z długiem, abyście mogli podejmować świadome decyzje. Następnie przejdziemy do ustalania ceny mieszkania, promowania oferty i negocjowania warunków sprzedaży. Na koniec omówimy, co robić po zakończeniu procesu sprzedaży. Celem tego artykułu jest dostarczenie Wam kompleksowych informacji, które pomogą Wam sprzedać zadłużone mieszkanie w sposób efektywny i korzystny.

93691210_m_normal_none
31.07.2023

Dziedziczenie mieszkania po zmarłym rodzicu

Dziedziczenie mieszkania po zmarłym rodzicu może być procesem wymagającym nie tylko cierpliwości, ale także wiedzy prawnej. Podobnie jak sprzedaż mieszkania, dziedziczenie nieruchomości wiąże się z różnymi wyzwaniami. Czy wiesz, jakie kroki należy podjąć, aby spadek został prawidłowo uregulowany? Jakie aspekty dziedziczenia mogą stanowić wyzwanie? Dowiedz się więcej na ten temat.

Opłacalny remont mieszkania przed sprzedażą
10.05.2023

Remont mieszkania przed sprzedażą — czy to się opłaca?

Decydując się na sprzedaż mieszkania, przede wszystkim zależy nam na szybkiej sprzedaży i satysfakcjonującej kwocie. Niestety oba te elementy nie zawsze idą ze sobą w parze. Na rynku znajduje się ogromna liczba mieszkań na sprzedaż, dlatego też cały proces może potrwać nawet kilkanaście miesięcy. Aby cena była taka, jakiej oczekujemy, musimy zrobić coś, co wyróżni nasze mieszkanie. Najczęstszym zabiegiem jest remont. Czy faktycznie jest on konieczny?

Wyzwanie Sprzedaż nieruchomości
19.04.2023

Sprzedaż mieszkania: 7 największych wyzwań

Chcąc sprzedać mieszkanie, każdy sprzedający musi uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości. Dlaczego? Ponieważ sprzedaż mieszkania w Polsce może potrwać nawet kilka miesięcy. To jednak nie wszystko, ponieważ na jego drodze mogą pojawić się również inne wyzwania. Jakie?

sprzedaż mieszkania z działalnością gospodarczą
15.02.2023

Sprzedaż mieszkania z działalnością gospodarczą

Wielu przedsiębiorców rejestruje swoje firmy w miejscu zamieszkania. W momencie, gdy decyzja o jego sprzedaży zapadła, zaczynamy zastanawiać się, czy jest to możliwe, ile formalności się z tym wiąże i czy znajdziemy kupca, który będzie zainteresowany kupnem mieszkania z działalnością gospodarczą. Co zrobić, by go nie zniechęcić i doprowadzić do sfinalizowania transakcji?

nieruchomość na sprzedaż
19.12.2022

Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż

Aby skutecznie sprzedać mieszkanie, należy przede wszystkim stworzyć atrakcyjną ofertę i wystawić ją na portalu ogłoszeniowym. Niestety nie jest to wszystko, co musimy zrobić, ponieważ istnieje jeszcze kilka ważnych czynników, takich jak przygotowanie mieszkania do sprzedaży czy wykonanie odpowiednich zdjęć. Przedstawiamy krok po kroku, co należy zrobić, by szybko sprzedać swoją nieruchomość, a co najważniejsze za satysfakcjonującą kwotę.

nieruchomości wspólnoty
19.12.2022

Jak przepisać właściciela mieszkania w spółdzielni i wspólnocie?

Gdy sprzedajemy swoje mieszkanie, musimy pamiętać nie tylko o podpisaniu umowy kupna — sprzedaży, przeprowadzce czy formalnościach. Bardzo ważne jest także przepisanie nieruchomości w spółdzielni mieszkaniowej oraz we wspólnocie. W jaki sposób to zrobić? Z jakimi instytucjami należy się rozliczyć po zbyciu mieszkania?

niskie ceny nieruchomości
19.12.2022

Czy czeka nas kilka chudych lat w mieszkaniówce?

Rok 2022 nie był najłatwiejszym dla rynku nieruchomości. Przeprowadzając badania, ustalono, że ceny mieszkań wzrosły, zwłaszcza w większych miastach nawet o około 6 %.

ceny nieruchomości
19.12.2022

Ceny ofertowe mieszkań rosną, ale sprzedający są zdolni do obniżek

Rok 2022 dużymi krokami zmierza do końca. W tym roku wydarzyło się wiele, nie koniecznie dobrych rzeczy, między innymi inflacja sięga zenitu i stale rośnie, wybuchła wojna na Ukrainie, a jakby tego było mało, stopy procentowe są bardzo wysokie. Osoby, które chciały kupić mieszkanie na kredyt, zderzyły się z rzeczywistością, ponieważ banki wyostrzyły warunki udzielania kredytów.

negocjacja ceny
10.11.2022

Jak negocjować cenę nieruchomości z kupującym?

Negocjowanie ceny nieruchomości nie należy do najłatwiejszych, zarówno dla sprzedających jak i kupujących. May chcemy sprzedać swoje mieszkanie za możliwie jak najwyższą cenę, natomiast kupujący wykorzystując wiele argumentów starają się ją skutecznie zbić. Co możemy zrobić, by utrzymać naszą wycenę początkową?

sprzedaż mieszkania i kupno nowego
10.11.2022

Jak sprzedać mieszkanie i kupić nowe? Aspekty prawne oraz finansowe

Bardzo często zdarza się, że podczas sprzedaży swojego mieszkania posiadamy już plan na zakup nowego. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że można przeprowadzić w takim przypadku tak zwaną transakcję wiązaną. Na czym ona polega? Kiedy jesteśmy zobowiązani do zapłaty podatku od sprzedaży?

Gdzie wystawić mieszkanie na sprzedaż
15.09.2022

Gdzie wystawić mieszkanie na sprzedaż za darmo?

Wiele osób, które stworzyły ogłoszenie na własną rękę zastanawia się, gdzie wystawić mieszkanie na sprzedaż za darmo. Pojawia się pytanie, czy wystawienie bezpłatnego ogłoszenia wpłynie na ilość jego odbiorców.

Jak wyjść z długu - nieruchomości
23.08.2022

Zadłużona nieruchomość - jak wyjść z długu?

Zadłużone mieszkanie jest poważną sytuacją, jednak istnieje kilka sposobów aby sprawnie rozwiązać ten problem. Jeśli chcemy wyjść z długu z jak najmniejszymi stratami, pierwsze działania należy podjąć jak najszybciej. Pamiętajmy, że im dłużej zwlekamy tym bardziej zadłużenie będzie rosło.

Gdzie wystawić nieruchomość na sprzedaż
19.08.2022

Gdzie wystawić nieruchomość na sprzedaż?

Miejsc, gdzie wystawić nieruchomość na sprzedaż jest wiele. Wszystko zależy od tego, ile posiadamy czasu na jego sprzedaż, fundusze które chcemy poświęcić na jego reklamę oraz tego czy chcemy zrobić to na własną rękę, czy też skorzystać z pomocy osób trzecich.

Jak sprzedać mieszkanie bez pośredników
06.07.2022

Jak sprzedać mieszkanie bez pośredników?

Wiele osób chce sprzedać mieszkanie bez pośredników. Dlaczego? Ponieważ niestety wiąże się to najczęściej z dodatkową opłatą i koniecznością dzielenia się zyskiem ze sprzedaży naszej nieruchomości.

Jak sprzedaż mieszkanie z kredytem we frankach
10.06.2022

Jak sprzedać mieszkanie z kredytem we frankach?

Mimo, że kredyty we frakach były na topie w latach 2007 – 2008. Ludzie bardzo chętnie je zaciągali, by spełniać swoje marzenia o własnych czterech kątach. Niestety z biegiem lat sytuacja się zmieniła, a kredyt ten stał się dla posiadaczy bardzo problemowy.

Jak z zyskiem sprzedać mieszkanie
07.05.2022

Jak sprzedać nieruchomość – porady 2022

Każdemu właścicielowi nieruchomości, który decyduje się na jej sprzedaż zależy na szybkiej i zyskownej sprzedaży. Niestety rynek zarówno pierwotny i wtórny jest wypełniony po brzegi ogłoszeniami sprzedaży nieruchomości, co powoduje, że sama sprzedaż wymaga od właściciela czasu oraz dużego nakładu pracy.

Jak wycenić mieszkanie
10.02.2022

Jak wycenić mieszkanie na sprzedaż?

Prawidłowa wycena mieszkania jest bardzo ważna. Zależna jest od wielu czynników, nie tylko od realiów na rynku nieruchomości, ale również od lokalizacji lub metrażu. Jak wycenić mieszkanie uczciwie?

Kiedy bank wypłaca pieniądze z mieszkania
13.01.2022

Kiedy bank wypłaca pieniądze sprzedającego mieszkanie?

Oczywiste jest, że sprzedaż mieszkania jest decyzją przemyślaną. Mamy do czynienia z wysoką kwotą, dlatego staramy się, aby nie zaskoczyły nas nieprzewidziane sytuacje i wszystko zostało dopięte na ostatni guzik zgodnie z prawem.

Kiedy sprzedać mieszkanie
24.10.2021

Kiedy można sprzedać mieszkanie?

Kiedy można sprzątać mieszkanie, aby nie musieć ponosić dodatkowych kosztów? Jakie opłaty będziemy musieli ponieść? Podstawową opłatą, która będzie nas obowiązywała jest 19% podatek dochodowy opłacany do urzędu skarbowego.

Kiedy sprzedający musi opuścić mieszkanie
21.05.2021

Kiedy sprzedający musi opuścić mieszkanie?

W sytuacji, gdy uda nam się sprzedać mieszkanie nie pozostaje nam nic innego jak opuszczenie go. Kiedy sprzedający musi opuścić mieszkanie? Proces ten zależny jest od kupującego i sprzedającego. To właśnie oni ustalają czas, w którym sprzedający musi opuścić mieszkanie i do którego musi się dostosować.

Skup nieruchomości za gotówkę cała Polska: