X

Najnowsze aktualności

Ze strony Sprzedam Mieszanie
nieruchomość na sprzedaż
19.12.2022

Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż

Aby skutecznie sprzedać mieszkanie, należy przede wszystkim stworzyć atrakcyjną ofertę i wystawić ją na portalu ogłoszeniowym. Niestety nie jest to wszystko, co musimy zrobić, ponieważ istnieje jeszcze kilka ważnych czynników, takich jak przygotowanie mieszkania do sprzedaży czy wykonanie odpowiednich zdjęć. Przedstawiamy krok po kroku, co należy zrobić, by szybko sprzedać swoją nieruchomość, a co najważniejsze za satysfakcjonującą kwotę.

nieruchomości wspólnoty
19.12.2022

Jak przepisać właściciela mieszkania w spółdzielni i wspólnocie?

Gdy sprzedajemy swoje mieszkanie, musimy pamiętać nie tylko o podpisaniu umowy kupna — sprzedaży, przeprowadzce czy formalnościach. Bardzo ważne jest także przepisanie nieruchomości w spółdzielni mieszkaniowej oraz we wspólnocie. W jaki sposób to zrobić? Z jakimi instytucjami należy się rozliczyć po zbyciu mieszkania?

niskie ceny nieruchomości
19.12.2022

Czy czeka nas kilka chudych lat w mieszkaniówce?

Rok 2022 nie był najłatwiejszym dla rynku nieruchomości. Przeprowadzając badania, ustalono, że ceny mieszkań wzrosły, zwłaszcza w większych miastach nawet o około 6 %.

ceny nieruchomości
19.12.2022

Ceny ofertowe mieszkań rosną, ale sprzedający są zdolni do obniżek

Rok 2022 dużymi krokami zmierza do końca. W tym roku wydarzyło się wiele, nie koniecznie dobrych rzeczy, między innymi inflacja sięga zenitu i stale rośnie, wybuchła wojna na Ukrainie, a jakby tego było mało, stopy procentowe są bardzo wysokie. Osoby, które chciały kupić mieszkanie na kredyt, zderzyły się z rzeczywistością, ponieważ banki wyostrzyły warunki udzielania kredytów.

negocjacja ceny
10.11.2022

Jak negocjować cenę nieruchomości z kupującym?

Negocjowanie ceny nieruchomości nie należy do najłatwiejszych, zarówno dla sprzedających jak i kupujących. May chcemy sprzedać swoje mieszkanie za możliwie jak najwyższą cenę, natomiast kupujący wykorzystując wiele argumentów starają się ją skutecznie zbić. Co możemy zrobić, by utrzymać naszą wycenę początkową?

sprzedaż mieszkania i kupno nowego
10.11.2022

Jak sprzedać mieszkanie i kupić nowe? Aspekty prawne oraz finansowe

Bardzo często zdarza się, że podczas sprzedaży swojego mieszkania posiadamy już plan na zakup nowego. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że można przeprowadzić w takim przypadku tak zwaną transakcję wiązaną. Na czym ona polega? Kiedy jesteśmy zobowiązani do zapłaty podatku od sprzedaży?

Gdzie wystawić mieszkanie na sprzedaż
15.09.2022

Gdzie wystawić mieszkanie na sprzedaż za darmo?

Wiele osób, które stworzyły ogłoszenie na własną rękę zastanawia się, gdzie wystawić mieszkanie na sprzedaż za darmo. Pojawia się pytanie, czy wystawienie bezpłatnego ogłoszenia wpłynie na ilość jego odbiorców.

Jak wyjść z długu - nieruchomości
23.08.2022

Zadłużona nieruchomość - jak wyjść z długu?

Zadłużone mieszkanie jest poważną sytuacją, jednak istnieje kilka sposobów aby sprawnie rozwiązać ten problem. Jeśli chcemy wyjść z długu z jak najmniejszymi stratami, pierwsze działania należy podjąć jak najszybciej. Pamiętajmy, że im dłużej zwlekamy tym bardziej zadłużenie będzie rosło.

Gdzie wystawić nieruchomość na sprzedaż
19.08.2022

Gdzie wystawić nieruchomość na sprzedaż?

Miejsc, gdzie wystawić nieruchomość na sprzedaż jest wiele. Wszystko zależy od tego, ile posiadamy czasu na jego sprzedaż, fundusze które chcemy poświęcić na jego reklamę oraz tego czy chcemy zrobić to na własną rękę, czy też skorzystać z pomocy osób trzecich.

Jak sprzedać mieszkanie bez pośredników
06.07.2022

Jak sprzedać mieszkanie bez pośredników?

Wiele osób chce sprzedać mieszkanie bez pośredników. Dlaczego? Ponieważ niestety wiąże się to najczęściej z dodatkową opłatą i koniecznością dzielenia się zyskiem ze sprzedaży naszej nieruchomości.

Jak sprzedaż mieszkanie z kredytem we frankach
10.06.2022

Jak sprzedać mieszkanie z kredytem we frankach?

Mimo, że kredyty we frakach były na topie w latach 2007 – 2008. Ludzie bardzo chętnie je zaciągali, by spełniać swoje marzenia o własnych czterech kątach. Niestety z biegiem lat sytuacja się zmieniła, a kredyt ten stał się dla posiadaczy bardzo problemowy.

Jak z zyskiem sprzedać mieszkanie
07.05.2022

Jak sprzedać nieruchomość – porady 2022

Każdemu właścicielowi nieruchomości, który decyduje się na jej sprzedaż zależy na szybkiej i zyskownej sprzedaży. Niestety rynek zarówno pierwotny i wtórny jest wypełniony po brzegi ogłoszeniami sprzedaży nieruchomości, co powoduje, że sama sprzedaż wymaga od właściciela czasu oraz dużego nakładu pracy.

Jak wycenić mieszkanie
10.02.2022

Jak wycenić mieszkanie na sprzedaż?

Prawidłowa wycena mieszkania jest bardzo ważna. Zależna jest od wielu czynników, nie tylko od realiów na rynku nieruchomości, ale również od lokalizacji lub metrażu. Jak wycenić mieszkanie uczciwie?

Kiedy bank wypłaca pieniądze z mieszkania
13.01.2022

Kiedy bank wypłaca pieniądze sprzedającego mieszkanie?

Oczywiste jest, że sprzedaż mieszkania jest decyzją przemyślaną. Mamy do czynienia z wysoką kwotą, dlatego staramy się, aby nie zaskoczyły nas nieprzewidziane sytuacje i wszystko zostało dopięte na ostatni guzik zgodnie z prawem.

Kiedy sprzedać mieszkanie
24.10.2021

Kiedy można sprzedać mieszkanie?

Kiedy można sprzątać mieszkanie, aby nie musieć ponosić dodatkowych kosztów? Jakie opłaty będziemy musieli ponieść? Podstawową opłatą, która będzie nas obowiązywała jest 19% podatek dochodowy opłacany do urzędu skarbowego.

Kiedy sprzedający musi opuścić mieszkanie
21.05.2021

Kiedy sprzedający musi opuścić mieszkanie?

W sytuacji, gdy uda nam się sprzedać mieszkanie nie pozostaje nam nic innego jak opuszczenie go. Kiedy sprzedający musi opuścić mieszkanie? Proces ten zależny jest od kupującego i sprzedającego. To właśnie oni ustalają czas, w którym sprzedający musi opuścić mieszkanie i do którego musi się dostosować.

Skup nieruchomości za gotówkę cała Polska: