X

Kiedy bank wypłaca pieniądze sprzedającego mieszkanie?

Oczywiste jest, że sprzedaż mieszkania jest decyzją przemyślaną. Mamy do czynienia z wysoką kwotą, dlatego staramy się, aby nie zaskoczyły nas nieprzewidziane sytuacje i wszystko zostało dopięte na ostatni guzik zgodnie z prawem. Podczas sprzedaży nieruchomości środki pieniężne zostają wypłacone w takiej formie, w jakiej ustaliliśmy to podczas podpisania aktu notarialnego. Kiedy bank przelewa pieniądze sprzedającemu mieszkanie? Czy istnieje ryzyko, że nie otrzymamy należnej nam gotówki? Co zrobić by ustrzec się przed nieuczciwym kupującym? W sytuacji, gdy trafimy na nieuczciwego kupującego należy wiedzieć, kiedy bank przelewa pieniądze sprzedającemu mieszkanie tak, by czuć się bezpiecznym i móc dochodzić swoich praw w razie problemów. Zastanawiając się, kiedy bank przelewa pieniądze sprzedającemu należy wiedzieć, że termin zależny jest od tego czy kupujący posiada całą kwotę i może przelać ją sprzedającemu od ręki, czy też zmuszony jest wziąć kredyt.

Kiedy bank przelewa pieniądze sprzedającemu mieszkanie – gdy kupujący posiada środki własne

Gdy kupujący posiada pełną kwotę, którą praktycznie od ręki może zapłacić za naszą nieruchomość to bank przelewa pieniądze sprzedającemu mieszkanie natychmiast. W przypadku, gdy zarówno sprzedający jak i kupujący posiadają konto w tym samym banku ta cała transakcja może zostać przeprowadzona jeszcze u notariusza. Dodatkowym plusem jest to, że przelewy wewnętrzne, które wykonane są natychmiastowo możemy sprawdzić od razu. Oznacza to, że kupujący w każdej chwili może skontrolować kwotę przelewu oraz czy ten już doszedł. W przypadku, gdy sprzedający i kupujący posiadają konta w innych bankach to czas, kiedy bank przelewa pieniądze sprzedającemu mieszkanie może się znacząco wydłużyć.

Kupujący mieszkanie środki własne

Kiedy bank przelewa pieniądze sprzedającemu mieszkanie- gdy kupujący korzysta z kredytu

W sytuacji, gdy osoba kupująca naszą nieruchomość korzysta z pomocy kredytowej to oczywiste jest, że cała transakcja najprawdopodobniej się wydłuży. Dlaczego? Ponieważ istnieje konieczność dopełnienia wszystkich formalności oraz przedstawienie odpowiednich dokumentów, których wymaga od niego bank. W takim razie nasuwa się pytanie, kiedy bank przelewa pieniądze sprzedającemu mieszkanie, jeśli kupiec korzysta z kredytu? Termin ten zależny jest od banku, zazwyczaj średni czas przelewu to od 3 do 7 dni. Aby bank przeprowadził wypłatę środków należy przedstawić mu akt notarialny potwierdzający zakup nieruchomości, a dodatkowo spełnić jego inne wymogi. W takiej sytuacji to nie kupujący robi nam przelew, lecz pieniądze wypłaca bank.

Istnieje również inny powód, dla którego otrzymanie pieniędzy ze sprzedaży nieruchomości może potrwać dłużej. W sytuacji, gdy kupujący chce zapłacić za nowe mieszkanie pieniędzmi ze sprzedaży swojej starej nieruchomości. Oczywiste jest, że potrzebuje on czasu na to by mógł sfinalizować transakcje. Jeśli martwimy się, że wypłata pieniędzy sprzedającemu mieszkanie będzie trwała kilka miesięcy to możemy się w tej kwestii zabezpieczyć. Należy podczas podpisania aktu sprzedaży wyznaczyć termin zapłaty za nieruchomość. To jaki czas na zapłatę będzie miał kupujący jest sprawą indywidualną i zależy od wcześniejszych ustaleń obu stron. Kiedy bank przelewa pieniądze sprzedającemu mieszkanie? Przede wszystkim sprzedający musi zapłacić za kupioną nieruchomość zgodnie z wyznaczonym terminem. Zależnie od tego, czy korzysta on z środków własnych czy wspomaga się kredytem, przelew prawdopodobnie zostanie zrealizowany w terminie.

Otrzymanie pieniędzy ze sprzedaży nieruchomości – inne metody

Istnieją inne metody na to by otrzymać pieniądze ze sprzedaży mieszkania. Jednym ze sposobów, aby wiedzieć, kiedy bank przelewa pieniądze sprzedającego mieszkanie jest rozliczenie gotówkowe lub skorzystanie z depozytu notarialnego. Jeśli chodzi o pierwszy sposób to sprzedaż nieruchomości za gotówkę jest niestety rzadko spotykaną metodą, ponieważ uważa się ją za mało bezpieczną, a dodatkowo przeliczenie fizyczne gotówki u notariusza jest trudne.

Drugim sposobem jest depozyt notarialny, polega on na wcześniejszym wpłaceniu przez kupującego kwoty na konto notariusza. Podczas podpisywania umowy sprzedaży to właśnie notariusz przekazuje gotówkę osobie, która sprzedaje nieruchomość. Jest to bezpieczna forma sprzedaży, możemy być pewni, że otrzymamy całą sumę w dniu podpisaniu aktu notarialnego. Należy mieć na uwadze, że taka forma przekazania pieniędzy jest formą odpłatną.

Kupujący mieszkanie kredyt

Jak sprzedać mieszkanie lub nieruchomość w sposób bezpieczny?

Niestety dość często zdarza się, że mamy do czynienia z nieuczciwymi kupującymi. Oznacza to, że opóźniają się oni z płatnością za nieruchomość lub takiej opłaty w ogóle nie uiszczają. W takiej sytuacji warto jest wcześniej zabezpieczyć się i skorzystać z pomocy specjalistów. W jaki sposób to zrobić? Najbezpieczniejszą opcją będzie skorzystanie z oferty skupu nieruchomości. Dlaczego? Ponieważ biuro te posiada ogromne doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu transakcji oraz gwarantuje nam błyskawiczne otrzymanie pieniędzy. Należy wiedzieć, że firma  korzysta z własnych funduszy, dlatego nie musimy martwić się tym, że będziemy musieli czekać na decyzję kredytowe, a zapłata zostanie opóźniona. Dodatkowo zaletą skupu nieruchomości jest certyfikat firmy wiarygodnej finansowo. Oznacza to, że wszystkie zobowiązania finansowe są realizowane w terminie.

Jeśli szukasz porady jak odwlec licytację komorniczą, sprawdź nasze artykuły.

Skup nieruchomości za gotówkę SprzedamMieszkanie.com jest firmą rzetelną i posiada duże doświadczenie w przeprowadzeniu tego typu transakcji. Dodatkowo cechuje ich indywidualne podejście do klienta, umożliwiają oni również swoim klientom przeprowadzanie przelewu na konto bankowe, wypłatę gotówki od ręki oraz depozyt notarialny. Nie musimy więc martwić się tym, kiedy bank przelewa pieniądze sprzedającemu mieszkanie, ponieważ już na etapie ustaleń jesteśmy w stanie wyznaczyć termin transakcji. Skup nieruchomości za gotówkę daje nam gwarancję ekspresowej wypłaty gotówki.