X

Gdzie wystawić nieruchomość na sprzedaż?

Miejsc, gdzie wystawić nieruchomość na sprzedaż jest wiele. Wszystko zależy od tego, ile posiadamy czasu na jego sprzedaż, fundusze które chcemy poświęcić na jego reklamę oraz tego czy chcemy zrobić to na własną rękę, czy też skorzystać z pomocy osób trzecich.

Oczywiście nieruchomość na sprzedaż możemy wystawić osobiście, na przykład w internecie, w prasie, na różnych tablicach ogłoszeń i nie musimy korzystać z pomocy pośredników czy skupów nieruchomości. Należy jednak pamiętać, że w ostatnich latach internet bardzo się rozwinął i korzysta z niego ogromna liczba ludzi. Oznacza to, że nie tylko liczba odbiorców się zwiększyła, ale również liczba ogłoszeń na różnych stronach wynosi nawet kilka tysięcy. Dodatkowym utrudnieniem podczas sprzedaży nieruchomości osobiście jest znalezienie kupca w przypadku nieruchomości z problemami. Gdzie wystawić nieruchomość na sprzedaż w całej Polsce?

Portale z nieruchomościami

1.Internet – portale ogłoszeniowe i social media

W internecie znajdziemy ogromny wybór stron, na których możemy wystawić nieruchomość na sprzedaż. Najpopularniejszymi portalami ogłoszeniowymi, na których znajdziemy dużą ilość ogłoszeń sprzedaży nieruchomości są: otodom.pl i olx.pl. Dodanie ogłoszenia na tych portalach jest bardzo łatwe, należy wypełnić formularz, opisać naszą nieruchomość, zaznaczyć ją na mapie oraz dodać zdjęcia. Na portalach tych istnieje również możliwość wyróżnienia naszego ogłoszenia lub promowania go tak, by pojawiało się częściej i by mogła trafić na nie większą liczbę potencjalnych klientów. Wyróżnienia ta zazwyczaj są formą odpłatną.

Innymi odpowiednimi miejscami, gdzie możemy wystawić nieruchomość na sprzedaż za darmo są takie portale jak: okolica.pl, odwłaściciela.pl, lento.pl, gumtree.pl oraz sprzedajemy.pl. Jeśli chodzi o portale społecznościowe to możemy wystawić nieruchomość na sprzedaż między innymi na Facebooku. Na tego typu portalach istnieją specjalne grupy, za pomocą których nie tylko wystawimy swoje ogłoszenie, ale również dotrzemy do potencjalnych klientów według miejsca zamieszkania.

2. Tablica ogłoszeń w naszej okolicy

Wiele osób uważa, że wystawienie nieruchomości na sprzedaż za pomocą tablicy ogłoszeń jest sposobem przestarzałym i dociera do mniejszej ilości kupców. Wcale nie oznacza, że tak jest, ponieważ najprawdopodobniej, jeśli dobrze poszukamy w naszej okolicy okaże się, że ta metoda nie tylko jest nadal praktykowana, ale również działa bardzo dobrze. Podstawową zaletą takiej formy wystawienia ogłoszenia jest to, że jest ona bezpłatna i na pewno nic na takim ogłoszeniu nie stracimy.

Pośrednicy nieruchomości

3. Pośrednicy nieruchomości

Kolejną bardzo skuteczną metodą na to, gdzie wystawić nieruchomość na sprzedaż jest skorzystanie z usług pośredników nieruchomości. Jest to metoda bardzo popularna, A dodatkowo w każdym większym mieście znajduje się agencja lub biuro, które taką sprzedażą się zajmują. Jest to sposób wygodny i dzięki niemu możemy oszczędzić swój czas. Zawsze, zarówno wystawieniem ogłoszenia jak i promocją naszej nieruchomości zajmuje się pośrednik, który kontaktuje się z potencjalnymi klientami i w odpowiedni sposób prezentuje nasz lokal. Oczywiście jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy pośredników nieruchomości to musimy mieć na uwadze, że pobierają oni prowizję od sprzedaży. Bardzo często zdarza się, że potencjalni klienci i kupcy decydują się na kupno nieruchomości bezpośrednio od właściciela, tak by nie musieć płacić dodatkowej kwoty dla pośrednika.

Skup nieruchomości

W sytuacji, gdy zależy nam na czasie mamy możliwość sprzedać naszą nieruchomość od ręki bez konieczności wystawiania ogłoszeń korzystając z usług skupu nieruchomości. Jest to bardzo dobry wybór zwłaszcza dla sprzedających, którzy posiadają nieruchomości z problemami typu zadłużenia, mieszkania po pożarze, dzikiego lokatora lub nieruchomości do remontu. Znalezienie kupca na własną rękę często graniczy z cudem, ponieważ nie chcą oni ryzykować problemami prawnymi. 

Warto jest więc skontaktować się ze skupem nieruchomości, aby uzyskać darmową wycenę. Co ciekawe skup nieruchomości nie pobiera żadnych prowizji, A dodatkowo pokrywa także notariusza.