X

Chcesz sprzybko sprzedać mieszkanie?

Do kogo się zgłosić ze sprzedażą mieszkania jeżeli zależy nam na czasie.

W dzisiejszych czasach szybka sprzedaż nieruchomości nie jest wcale taka prosta jak może się nam wydawać. Wystawiając mieszkanie do sprzedaży można oczekiwać nabywcy bardzo długo – miesiącami, a nawet latami. Jest jednak dużo sposobów na to aby szybko i skutecznie sprzedać nasze mieszkanie, pobierając przy tym naprawdę zadowalającą sumę. Już mówimy jak to zrobić.

Czy dobra cena wystarczy?

Wielu osobom chcącym szybko sprzedać mieszkanie, może się wydawać, że wystarczy zaproponować niską cenę. Nie jest to do końca prawdą, a samo sprzedanie nieruchomości na własną rękę to dość skomplikowany proces.

Oczywiście nie ma co do tego wątpliwości że atrakcyjna oferta jest ważnym elementem sprzedaży nieruchomości, oraz że doskonale przyciąga uwagę potencjalnych Klientów, jednak potrafi to wzbudzać wiele podejrzeń. Podczas ustalania ceny sprzedaży nieruchomości, powinniśmy wziąć pod uwagę dwa czynniki – realną wartość oferowanego mieszkania, oraz aktualną sytuację rynkową. Dlatego też cena naszego mieszkania nie powinna być zbyt wysoka, ani za niska. Zbyt wysoka cena lokalu, zostanie bez wątpienia odrzucona przez większość potencjalnych nabywców. Z kolei za niska cena może wskazywać na to, że oferowane mieszkanie wymaga dużo własnego wkładu finansowego.

Wystawiając na sprzedaż zadłużone mieszkanie warto umieścić w ogłoszeniu informację, że podana kwota podlega negocjacjom. Będzie to sygnał dla potencjalnych kupujących, że podana przez nas cena nie jest ostateczna. Warto również zaznaczyć, że wystarczy nawet niewielkie obniżenie ceny sprzedawanej przez nas nieruchomości, może sprawić, że liczba osób zainteresowanych kupnem mieszkania wzrośnie. Wielu Klientów przystaje w takiej sytuacji na negocjację ceny, żeby tylko wyprzedzić pozostałych zainteresowanych. Dlatego właśnie dzięki takiemu „zabiegowi” dużo mieszkań z obniżoną ceną wyjściową, uzyskuje ostatecznie cenę rynkową, a w niektórych przypadkach nawet trochę wyższą.

Badania rynku nieruchomości wykazują, iż najlepiej sprzedającymi się mieszkaniami są te z ceną rynkową lub trochę niższą. Warto pamiętać o tym, gdy decydujemy się na sprzedanie nieruchomości. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie oszacować wartości naszego mieszkania, warto udać się po pomoc do profesjonalisty, który sam sporządzi wycenę naszego lokalu. W taki sposób nie dość że unikniemy przeszacowania wartości sprzedawanej nieruchomości, to jeszcze zwiększymy nasze szanse na szybką jej sprzedaż.

Szybka sprzedaż mieszkania
mieszkania na spredaż

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w wycenie mieszkania? Zobacz Jak wycenić mieszkanie.

Reklama bardzo ważnym elementem sprzedaży mieszkań

Bez wątpienia na szybką sprzedaż mieszkania z kredytem doskonale wpływa odpowiednie jego zaprezentowanie, w końcu bez dobrej reklamy nasza oferta może zniknąć wśród wielu innych. Warto w takim razie poświęcić na to trochę swojego czasu i zadbać o to, aby nasza reklama była jak najbardziej atrakcyjna i przyciągała uwagę Klientów. Wielu sprzedawców już na samym początku przy przeglądaniu ofert potrafi stracić szansę na szybkie sprzedanie mieszkania. Najczęściej jest to spowodowane zdjęciami słabej jakości, które są źle wykadrowane, zbyt ciemne, czy też takie, które zamiast uwidaczniać zalety mieszkania, podkreślają jego wady. Jeśli jednak zdecydujemy się nie wydawać pieniędzy na profesjonalnego fotografa, zadbajmy chociaż o to aby jak najlepiej zaprezentować nasz lokal.

Profesjonalnie wykonane zdjęcia, oraz odpowiednio sporządzony opis mieszkania, mogą okazać się kluczem do naszego sukcesu. Musimy jednak pamiętać że przygotowując opis wystawianego przez nas mieszkania z komornikiem, powinniśmy unikać pisania nieprawdziwych informacji. Przedstawienie lokalu w najlepszym, wręcz wyidealizowanym świetle może zostać bardzo szybko zweryfikowane przez zainteresowanych podczas oglądania lokalu. Pamiętajmy jednak o tym że wszystko możemy przedstawić w pozytywnym świetle. Decydując się na sprzedaż mieszkania do remontu, które umiejscowione jest przy głównej ulicy, nie musimy wspominać o hałasie dochodzącym z zewnątrz, ale warto zaznaczyć, że dzięki jego położeniu możemy szybko dotrzeć do centrum miasta. W opisie warto również wypisać zalety okolicy takich jak szkoły, parki, ośrodki zdrowia, czy sklepy. Nie zapomnijmy jednak o tym, że czasem wystarczy niewielka nieścisłość, aby stracić wiarygodność w oczach naszego Klienta.

Sprzedając mieszkanie w Polsce musimy pamiętać o tym aby promować naszą ofertę na wielu serwisach ogłoszeniowych takich jak otodom.pl, adresowo.pl, otico.pl, czy domiporta.pl. W ten sposób zwiększymy ilość osób zainteresowanych naszym lokalem. Warto też zainwestować trochę w promocję naszego ogłoszenia np. przypinając naszą ofertę na górze strony, zwiększyć liczbę zdjęć, dodać wyróżniające obramowanie, czy chociażby powiększyć rozmiar czcionki.

Jeśli chcemy żeby nasze ogłoszenie zostało wyświetlone przez jeszcze większe grono odbiorców możemy zamieścić je również w social mediach, na specjalnych grupach o tematyce nieruchomości. Czasem dobrym wyborem może się również okazać promowanie naszego mieszkania w bliskiej okolicy poprzez rozwieszanie ulotek. Pamiętajmy jednak, że zanim zdecydujemy się na rozwieszenie ogłoszenia w konkretnym miejscu, powinniśmy się upewnić, czy aby na pewno możemy zrobić to zgodnie z prawem. Jak widać wszystkie wymienione wyżej sposoby na sprzedanie mieszkania wymagają dość dużo czasu, ale mogą one przynieść nam wspaniałe rezultaty.

nieruchomości na sprzedaż
szybka sprzedaż nieruchoości

Na twoim mieszkaniu ciąży komornik i grozi ci eksmisja? Sprawdź Jak sprzedać mieszkanie z komornikiem.

Wygląd lokalu ma wielkie znaczenie

Wszyscy doskonale wiemy, że większość ludzi najpierw zwraca uwagę na wygląd, nie inaczej jest z osobami zainteresowanymi naszą nieruchomością. Dlatego właśnie już od samego początku powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, by sprzedawane przez nas mieszkanie wzbudziło jak największe zainteresowanie wśród Klientów.

Możemy posiadać wspaniałe mieszkanie, położone w najlepszej okolicy, lecz jeśli nieodpowiednio zaprezentujemy nasz lokal, nasze szanse na szybką jego sprzedaż mogą legnąć w gruzach. Warto więc pamiętać o tym, że podczas oglądania mieszkania nasz potencjalny Klient będzie zwracał uwagę nawet na najmniejsze szczegóły. Dlatego właśnie powinniśmy odpowiednio się przygotować do takiej wizyty, ponieważ dobra prezentacja lokalu może stworzyć warunki do rozpoczęcia negocjacji z naszym Klientem i sprzedaży mieszkania.

Dobrze wiemy że bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Dlatego właśnie, aby zwiększyć nasze szanse na szybką sprzedaż nieruchomości powinniśmy zadbać o to aby w naszym mieszkaniu panował porządek, a jeżeli to konieczne powinniśmy też odświeżyć lokal. Zerwanie starej tapety, czy pomalowanie ścian na nowo to niezbyt kosztowne zabiegi nie wymagające zbyt dużej wiedzy, ani użycia siły, a potrafi to sprawić że mieszkanie będzie wyglądało na świeże i nowoczesne. Warto też pochować wszystko co osobiste, np. zdjęcia czy pamiątki rodzinne, aby jak najbardziej ułatwić przyszłemu właścicielowi wstępne urządzenie mieszkania.

Nie zapomnijmy też o odpowiednim oświetleniu, dzięki któremu lokal będzie wydawał się większy. Podkreśli ono również zalety i ukryje pewne niedoskonałości. Powinniśmy o tym pamiętać już przy robieniu zdjęć do naszego ogłoszenia.

Mamy tysiące zadowolonych klientów. Poczytaj Opinie klientów w branży skupu nieruchomości.

Pamiętajmy również o tym aby zadbać o odpowiednią porę prezentacji lokalu, ponieważ od niej zależy, czy nasz Klient będzie musiał stać w korkach, by do nas dojechać, czy też jaki będzie widok za oknem. Jeśli więc nasz potencjalny nabywca dysponuje czasem, powinniśmy zastanowić się nad tym która godzina będzie idealna na ustalenie takiego spotkania.

Kolejnym bardzo ważnym elementem, o którym niestety nie każdy pamięta jest panujący w lokalu zapach. Przed zaproszeniem do mieszkania gości powinniśmy najpierw je przewietrzyć, a następnie postarać się wypełnić je przyjemnym lekkim zapachem pieczonego domowego ciasta, czy też kawy. Pamiętajmy jednak, aby nie używać w tym celu zbyt ciężkich zapachów perfum, kadzidełek czy odświeżaczy powietrza.

Podczas prezentacji naszej nieruchomości wcielając się zarówno w rolę gospodarza jak i sprzedającego, nie możemy zapomnieć o byciu miłym i empatycznym. Nie ma nic dziwnego w tym że możemy być poddenerwowani czy zmęczeni, gdy kolejny Klient na siłę szuka wad naszego lokalu odsuwając jego zalety na drugi plan. Robi to tylko po to aby później ponegocjować zejście z ceny. Niestety nie każdy sprzedający potrafi być sympatyczny, kiedy ktoś stara się wmówić mu, że jego mieszkanie wygląda zupełnie inaczej niż została przedstawiona w ogłoszeniu. Dlatego właśnie coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie profesjonalnego doradcy nieruchomości, który w takich sytuacjach zachowuje zimną krew i skupia się na najistotniejszych sprawach dotyczących sprzedawanego mieszkania.

kupiona nieruchomość podczas pandemii
sprzedane mieszkanie w czasie pandemii

Trudna sytuacja w rodzinie nie pozwala ci sprzedać mieszkania? Sprawdź ofertę Skupu mieszkań po rozwodzie.

Pamiętaj o skompletowaniu najważniejszych dokumentów

Jeżeli zależy nam na tym, aby sfinalizować transakcję sprzedaży mieszkania w najszybszy możliwy sposób, nie możemy zapomnieć o potrzebnej nam do tego dokumentacji. Zebranie jej jeszcze przed zaprezentowaniem lokalu, znacznie ułatwi i przyspieszy proces sprzedaży. Kupujący nie będzie miał też zbyt wiele czasu na to by się rozmyślić. Do sprzedaży naszej nieruchomości potrzebne będą nam dokumenty takie jak:

 • Akt notarialny, lub inny dokument, który potwierdza prawo do sprzedawanej przez nas nieruchomości, np. umowa sprzedaży czy darowizny, poświadczenie dziedziczenia lub prawomocne postanowienie sądu o nabyciu spadku;
 • Numer księgi wieczystej lokalu;
 • Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości;
 • Aktualne zaświadczenie o meldunkach, wydane przez urząd miasta, lub gminę, które stanowi potwierdzenie, że w danej nieruchomości będącej przedmiotem transakcji nikt nie jest zameldowany
 • Zaświadczenie o braku zaległości w opłatach czynszowych wydane przez wspólnotę mieszkaniową bądź spółdzielnię;
 • Potwierdzenia opłacenia rachunków za media;
 • Potwierdzenia odprowadzenia podatku od nieruchomości lub opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste gruntu;
kupiona nieruchomość podczas pandemii
sprzedane mieszkanie w czasie pandemii

Nasza firma rozwinęła się na całą Polskę! Sprawdź oferty skupu mieszkań w twojej miejscowości.

Skorzystaj z pomocy specjalisty

Sprzedaż nieruchomości na własną rękę jest zarówno czasochłonna jak i kosztowna, gdyż wszystko tak naprawdę musimy zrobić sami. Napisanie ogłoszenia, prezentacja lokalu potencjalnym nabywcom, oraz finalizacja transakcji to nasze zadanie. Jeśli w dodatku nasze mieszkanie mieści się w nieciekawej okolicy, jest zadłużone, uległo zalaniu, pożarowi czy innym negatywnym okolicznościom, to taka samodzielna sprzedaż może potrwać nawet lata.

Jeśli więc potrzebujemy pieniędzy w krótkim czasie, nie stać nas na remont mieszkania, czy zwyczajnie nie mamy czasu na to aby samodzielnie zająć się sprzedażą, warto udać się do pośrednika nieruchomości i skorzystać z jego pomocy gdyż taka współpraca posiada wiele zalet.

 • Wycena mieszkania zostanie wykonana przez specjalistów z dziedziny nieruchomości, więc nie musimy się o nią martwić,
 • Podejmując się współpracy z pośrednikiem nieruchomości możemy liczyć na profesjonalną pomoc i doradztwo na każdym etapie sprzedaży,
 • Nie musimy się martwić o samodzielne skompletowanie wszystkich dokumentów, gdyż pomoże nam w tym pośrednik nieruchomości, a w razie potrzeby skieruje nas do odpowiedniego miejsca, do którego powinniśmy się udać, aby uzyskać brakujące dokumenty,
 • Specjaliści wykonają nam profesjonalne ogłoszenie, które zostanie zamieszczone na wielu stronach branżowych, a nawet na takich, do których my sami nie mamy dostępu,
 • Oszczędzamy swój czas, gdyż za stały kontakt z Klientami odpowiada specjalista, który poświęca swój czas na prezentację mieszkania potencjalnym nabywcom,
 • Specjalista posiada zazwyczaj o wiele większe możliwości prezentacji oferty sprzedaży nieruchomości niż my sami,
 • Nie musimy osobiście brać udziału w negocjacjach z Klientami, które często bywają bardzo stresujące. Pośrednik nieruchomości nie działa pod wpływem emocji, gdyż nie jest osobiście zaangażowany w sprzedaż. Posiada on również niezbędne umiejętności oraz doświadczenie, dzięki którym potrafi uzyskać korzystniejszą cenę,
 • Nie musimy się bać o to czy nasza transakcja zostanie załatwiona zgodnie z prawem.
kupno nieruchomości w stanie surowym
kupujemy nieruchomości do remontu

Masz nieruchomość zadłużoną lub na twoim mieszkaniu jest niespłacony kredyt i musisz go szybko spłacić? Zobacz ofertę Skupu nieruchomości Zadłużonych lub z Kredytem.

Opinie o naszej firmie

Z czystym sumieniem mogę polecić tę firmę. Miałem zadłużone mieszkanie i groziła mi eksmisja, a ta firma pomogła mi je sprzedać w ciągu trzech dni. Wszystko poszło sprawnie i nie musiałem się martwić o żadne formalności. Dzięki nim i ich doświadczeniu mój dług został spłacony, a ja dostałem sporą sumę pieniędzy, które bardzo mi się przydały na start.

Jan S.

Ja też miałem problemy z mieszkaniem z lokatorami. Moje mieszkanie było pod opieką wraz z ludźmi, lecz gdy poważnie zachorowałem było to dla mnie dużym obciążeniem, a w dodatku potrzebowałem pieniędzy. Ludzie z tej firmy w ciągu kilku dni wycenili moje mieszkanie oraz zorganizowali spotkanie z notariuszem. Dzięki nim mogłem skupić się na swoim zdrowiu, a zdobyte pieniądze bardzo mi się przydały na leczenie. Pozdrawiam wszystkich z firmy i dziękuję po raz kolejny.

Paweł M.

Wraz z żoną byłem właścicielem mieszkania do remontu. Nie chcieliśmy brać pożyczki więc postanowiliśmy poszukać pomocy i zapoznać się z ofertą firmy od skupowania nieruchomości do remontu. Z polecenia znajomego skontaktowaliśmy się z tą firmą. Przez telefon zostaliśmy poinformowani szczegółowo o możliwościach i korzyściach. Wycenę otrzymaliśmy w ciągu dwóch dni, a wszelkie formalności zostały załatwione w dwa kolejne. Dziś chcielibyśmy polecić tę firmę, bo pracują w niej ludzie z ogromnym doświadczeniem, którzy doskonale znają się na tym co robią.

Marek Z.

Polecam! Potrzebowałam gotówki, a dzięki współpracy z tą firmą zaoszczędziłam na współpracy z biurem nieruchomości oraz na opłacie za ogłoszenie. Nie musiałam też czekać na znalezienie się kupującego i zaoszczędziłam czas. W przeciągu kilku dni wszystkie formalności zostały już załatwione, spotkanie z notariuszem też, a ja dostałam pieniądze na konto praktycznie od ręki.

Maria P.

Pracownicy tej firmy w bardzo szybki sposób ukierunkowali nas na odpowiednią drogę oraz pomogli nam zrozumieć to że jest dla nas ratunek jeśli sprzedamy zadłużone mieszkanie. Dzięki ich fachowej pomocy dziś możemy cieszyć się życiem i nie musimy martwić się tym, że nasz dług każdego miesiąca wzrasta o kilkaset złotych.

Robert Z.