X

Jak sprzedać mieszkanie bez pośredników?

Wiele osób chce sprzedać mieszkanie bez pośredników. Dlaczego? Ponieważ niestety wiąże się to najczęściej z dodatkową opłatą i koniecznością dzielenia się zyskiem ze sprzedaży naszej nieruchomości. To właśnie pośrednicy zajmują się poszukiwaniem kupców naszej nieruchomości, a niestety zdarza się, że trwa to nawet kilka miesięcy. Jeśli więc zależy nam na szybkiej sprzedaży mieszkania to nie zawsze jest to możliwe. Inną wadą korzystania z pomocy pośrednika jest to, że kupujący nie zawsze są takimi nieruchomościami zainteresowani. Jeśli więc zastanawiasz się jak sprzedać mieszkanie bez pośredników to przedstawiamy na to skuteczne rozwiązania.

Dwa rozwiązania sprzedaży mieszkania bez pośredników

Zastanawiając się, jak sprzedać mieszkanie bez pośredników odpowiadamy: można skorzystać z dwóch skutecznych sposobów. Rozwiązaniem jest samodzielna sprzedaż mieszkania lub skorzystanie z usług skupu nieruchomości. Absolutnie nie należy wiązać skupu nieruchomości z pośrednikiem, ponieważ są te dwie różne instytucje.

Samodzielna sprzedaż mieszkania

Jak sprzedać mieszkanie bez pośredników – sposób pierwszy – samodzielna sprzedaż mieszkania

Pierwszym sposobem na skuteczną sprzedaż mieszkania jest sprzedaż samodzielna. Przede wszystkim należy zacząć od przygotowania mieszkania do sprzedaży, czyli musimy je dokładnie posprzątać, uprzątnąć nasze prywatne rzeczy, zadbać o światło. Najważniejsze jest, by podczas prezentacji i wykonywania zdjęć nieruchomość wydawała się większa i przestronniejsza. Musi również kojarzyć się z domowym, ciepłym oraz przytulnym wnętrzem. Drugim krokiem jest wykonanie odpowiednich zdjęć. Trzecim natomiast, który wydawać się mógłby trudniejszy jest napisanie odpowiedniego ogłoszenia, takiego, które przede wszystkim zainteresuje potencjalnego kupca. Gdy oferta jest już gotowa, nie pozostaje nam nic innego jak dodanie ogłoszenia.

Oczywiście możemy znaleźć na rynku wiele różnych serwisów ogłoszeniowych, zarówno tych płatnych jak i bezpłatnych, na których możemy dodać dużą ilość zdjęć, a dodatkowo szczegółowo opisać naszą nieruchomość. Jakie więc informacje należy wyszczególnić podczas pisania ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości? Przede wszystkim musimy umieścić w nim kwotę sprzedaży, metraż, ilość pokoi, dokładny opis pomieszczeń, obowiązujące opłaty, lokalizację. Nie należy zapomnieć o tym, by przedstawić naszą nieruchomość w jak najlepszym świetle.

Kolejnym, zarówno ostatnim krokiem tego jak sprzedać mieszkanie bez pośredników są spotkania z potencjalnymi klientami, znalezienie kupca oraz wizyta u notariusza. Być może będziemy mogli sami wybrać osobę, która według nas będzie odpowiednia i co najważniejsze przedstawi nam najlepszą ofertę. Jeśli chodzi o termin podpisania aktu sprzedaży u notariusza to powinien zostać on uzgodniony zarówno ze sprzedającym jaki kupującym. W tym czasie obie strony będą mogły przygotować potrzebne dokumenty i ustalić wszystkie ważne kwestie dotyczące umowy.

Sprzedaż mieszkanie bez pośredników na własną rękę jest strzałem w dziesiątkę w sytuacji, w której dysponujemy dużą ilością czasu wolnego, będziemy mogli spotykać się z zainteresowanymi ofertą, rozmawiać i pisać. Możemy również podjąć się osobistej sprzedaży, jeśli nie zależy nam na czasie, ponieważ znalezienie kupca może potrwać nawet kilka miesięcy. Jaka jest największa zaleta takiego sposobu sprzedaży mieszkania? Przede wszystkim oszczędność, nie musimy płacić prowizji ani honorarium dla pośrednika.

Skup nieruchomości bez pośrednika

Jak sprzedać mieszkanie bez pośredników – sposób drugi – skup nieruchomości

Drugim sposobem, nie mniej skutecznym jest skorzystanie z usług skupu nieruchomości. Należy pamiętać, że firma ta nie ma nic wspólnego z pośrednikiem. Jest to nabywca, który może kupić naszą nieruchomość bez konieczności zaciągnięcia kredytów, za gotówkę i od ręki. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wygląda sprzedaż mieszkania do skupu nieruchomości. Cała transakcja jest bardzo prosta i można przeprowadzić ją w ekspresowym tempie. Przede wszystkim należy skontaktować się z pracownikami biura, którzy poinformują nas o tym jakie dokumenty będą nam potrzebne, a co najważniejsze otrzymamy pomoc w załatwieniu wszystkich formalności.

W sytuacji, gdy nasza nieruchomość jest problematyczna – jest zadłużona, zamieszkuje w niej dziki lokator lub jest w bardzo złym stanie technicznym to jest to idealne rozwiązanie. Wszystkie problemy związane z nieruchomością powodują, że liczba potencjalnych klientów, kupujących całkowicie się zmniejsza. Najczęściej nie są oni zainteresowani problematyczną nieruchomością. Skup nieruchomości oferuje nam nie tylko szybko sprzedaż, ale również sprzedaż bez pośredników oraz szybko wypłatę gotówki. Szybka sprzedaż mieszkania bez pośrednika jest także możliwa dzięki nam.

Jak sprzedać mieszkanie bez pośredników - podsumowanie

Niestety, sprzedaż mieszkania bardzo często przerasta nasze możliwości i nie jest tak prostą sprawą jakby się mogło wcześniej wydawać. Oczywiście możemy skorzystać z pomocy pośredników, którzy mają doświadczenie w swojej pracy i poświęcają jej dużo czas. Niestety wiąże się to również z wysokimi opłatami oraz brakiem gwarancji szybkiej sprzedaży nieruchomości. I jak sprzedać mieszkanie bez pośredników? Wszystko zależy od naszych predyspozycji, ponieważ jeśli nie zależy nam na czasie możemy spróbować sprzedać je sami. Jeśli natomiast mieszkanie jest problematyczne, a znalezienie kupca na własną rękę może wydawać się niemożliwe to warto jest skorzystać z usług skupu nieruchomości.