X

Zadłużona nieruchomość - jak wyjść z długu?

Zadłużenie nieruchomości - jak powstaje?

Zadłużenie jest zobowiązaniem finansowym, które nie zostało uregulowane w danym terminie. Jeśli płatność nie jest wyrównana w momencie gdy mija data spłaty końcowej pożyczkobiorca staje się dłużnikiem. Rosnąca inflacja na świecie sprawia, że w Polsce coraz częściej są zadłużane nieruchomości. Pożyczkobiorcy często początkowo ignorują problem co tylko zwiększa skalę długu. Niespłacane zadłużenie w każdym miesiącu będzie się zwiększać, a nam ciężej będzie je uregulować. W momencie gdy zdajemy sobie sprawę, że znajdujemy się trudnej sytuacji musimy jak najprędzej przystąpić do działania. Posiadanie zadłużonego mieszkania nie zawsze musi być naszą winą, możemy wejść w jego posiadanie np. poprzez przyjęcie spadku. Często podekscytowani otrzymaniem mieszkania lub domu, nie sprawdzamy dokładnie jakie dana nieruchomość niesie ze sobą konsekwencje. Dopiero po czasie okazuje się, że dług przerósł nasze możliwości a przyjęty spadek niesie ze sobą więcej problemów niż faktycznego zysku.

Jak sprzedać zadłużoną nieruchomość

Jak wyjść z zadłużenia - kilka sposobów na rozwiązanie problemu

Zadłużone mieszkanie jest poważną sytuacją, jednak istnieje kilka sposobów aby sprawnie rozwiązać ten problem. Jeśli chcemy wyjść z długu z jak najmniejszymi stratami, pierwsze działania należy podjąć jak najszybciej. Pamiętajmy, że im dłużej zwlekamy tym bardziej zadłużenie będzie rosło. Problem należy rozwiązać szybko ale przede wszystkim miejmy na uwadze aby nie wpadać w panikę. Należy na spokojnie podejść do tematu i przeanalizować wszystkie możliwe wyjścia z tej sytuacji. 

Dobrze jest zasięgnąć opinii osoby z zewnątrz, może to być ktoś komu ufamy, lub osoba która ma doświadczenie w takich sytuacjach. Jeśli oczekujemy profesjonalnej pomocy, możemy znaleźć specjalistów w tej dziedzinie, którzy ogłaszają swoją pomoc np. w internecie. Jeśli czujemy, że nie poradzimy sobie sami z tą trudną sytuacją dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalisty, który skupuje nieruchomości z kredytem i lepiej orientuje się w obowiązującym prawie. Innym rozwiązaniem jest porozumienie się z wierzycielami. Należy pamiętać, że im również zależy na szybkim otrzymaniu zaległych kosztów i z reguły wolą uniknąć ciągnących się konfliktów. Miejmy na uwadze, że zadłużenie jest problematyczne nie tylko dla dłużnika ale i dla wierzyciela. Obie strony powinny dążyć do tego aby dojść jak najszybciej do porozumienia. Mimo że istnieje kilka wskazówek jak poradzić sobie z zadłużoną nieruchomością najszybszym i najprostszym rozwiązaniem tej sytuacji jest jej sprzedaż.

Czego unikać przy zadłużeniu nieruchomości? Najczęstsze błędy.

Najczęstszym błędem popełnianym przy zadłużeniach jest wpadanie w panikę, a w efekcie zaciąganie kolejnych zobowiązań finansowych na spłatę poprzednich. Z każdej strony jesteśmy otaczani reklamami szybkich pożyczek, które rozwiążą nasz każdy problem, niestety takie zobowiązania są najbardziej zgubne. To działanie może doprowadzić do tego że w pewnym momencie dłużnik pozostanie bez środków do życia z kilkoma pożyczkami, których nie daje rady spłacać. Pamiętajmy że nieregulowane pożyczki generują nam kolejne długi. W ten sposób możemy bardzo łatwo wpaść w spiralę kolejnych zobowiązań finansowych, a problem zamiast maleć będzie jedynie narastał. Skoro ciężko jest poradzić sobie z jednym zadłużeniem, należy zastanowić się jak zamierzamy wyjść z kilku długów w momencie gdy każdy z nich będzie narastał.

Jak sprzedać zadłużone mieszkanie


Sprzedaż zadłużonej nieruchomości - jak to zrobić?

Właściciele zadłużonego mieszkania lub domu, nie zawsze zdają sobie sprawę, że istnieje możliwość sprzedaży tej nieruchomości co jednocześnie rozwiązuje ich problem. Sprzedaż można rozpocząć na różnego rodzaju stronach internetowych. Wystawiając ogłoszenie musimy liczyć się z tym, że nie mamy pewności czy wzbudzimy zainteresowanie i czy pojawi się potencjalny kupiec. Obecnie sytuacja na rynku nieruchomości jest bardzo niestabilna, kupcy kredytowi często nie otrzymują pożyczki przez co muszą rezygnować z transakcji. Sprzedawanie nieruchomości na rynku jest dodatkowo czasochłonne, w przypadku zadłużenia czas działa na naszą niekorzyść a mieszkania czy domy potrafią nie sprzedawać się miesiącami. W sytuacji gdy mamy np. zadłużone mieszkanie, które zamierzamy sprzedać potrzebny nam jest odpowiedzialny kupiec oraz szybka umowa. 

Warto w takiej sytuacji skorzystać ze skupu nieruchomości zadłużonych

Skup nieruchomości jest to firma, która zajmuje się kupnem mieszkań, domów, lokali i gruntów bez względu na ich przeszłość. Firmy tego typu nie boją się inwestowania w zadłużone nieruchomości. Mieszkania, domy, lokale lub grunty kupowane są za gotówkę, dlatego cała transakcja odbywa się bardzo szybko. Korzystając z takiej firmy oprócz tego, że szybko otrzymujemy potrzebne fundusze, możemy również liczyć na pomoc profesjonalistów. Przez cały proces sprzedaży pomaga nam wykwalifikowana osoba która prowadzi nas przez każdy etap. Dzięki skorzystaniu z profesjonalnej firmy, dłużnik ma spokojniejszą głowę a zadłużenie zostaje szybko uregulowane. Jeśli więc znajdujemy się w posiadaniu zadłużonej nieruchomości skorzystanie ze skupu wydaje się najłatwiejszym i najszybszym rozwiązaniem naszego problemu.